Weider Premium Whey
Weider Premium Whey

Weider Premium Whey Almanya menşeli bir sporcu takviyesidir. 500 gram ya da 2300 gramlık farklı ambalajlarla web sitemizde bu ürünü bulabilirsiniz. 500 gramlık ambalajdaki ürün, her bir servisin 30 gr olacağı varsayımı altında 16 servise, 2300 gramlık ürün ise 77 servise karşılık gelmektedir.

İzole Whey Protein Açısından Weider Premium Whey

İzole whey proteinde, konsantre olana kıyasla daha az miktarda yağ ve karbonhidrat bulunmaktadır. Ayrıca izole protein laktoz içermemektedir. Üretim sürecinin daha fazla işlem gerektirmesi izole whey protein ürünlerinin daha yüksek maliyetli olmasına yol açmaktadır. Weider Premium Whey içeriğinde yüzde 20 oranında izole whey protein bulunmaktadır. Konsantre proteinin daha yüksek oranda bulunması sebebiyle ürün fiyatlarının daha düşük olması beklenirken tamamıyla izole whey proteinden meydana gelen ürünlere yakın bir fiyatla satışa sunulmaktadır.

Weider Premium Whey İçeriği ve Kullanımı

Weider Whey Premium  ürününün 100 gramında 80 gram protein yer alırken, aynı miktarda üründe yağ 4,3 gram, şeker ise 5,3 gramdır. 30 gramlık bir servisi 300 ml suya karıştırdıktan sonra sabah kalktıktan sonra tüketebilir ya da ihtiyacınıza göre antrenman öncesi ya da sonrasında alabilirsiniz. Günlük bir porsiyon yeterli ise antrenmanın hemen ardından tüketilmesi önerilmektedir. Bir servis içinde 24 gram protein, 3,1 gram karbonhidrat, 1,29 gram şeker, bulunmaktadır. Aynı miktarda ürün içinde 1,1 gramı lif meydana getirirken, yağ miktarı da 1,6 gramdır. 2000 mg L-glutamin içeren bir serviste 124 mg kalsiyum, 0,06 gram sodyum ve 0,8 mg B6 vitamini yer almaktadır. Amino asit profili bakımından değerlendirildiğinde 100 gram proteinin 7 gram izolösin, 11,3 gram lösin, 8,9 gram lisinden meydana geldiğini ve içerikte metiyonin, treonin, fenilalanin, valin ve triptofanın da değişik miktarlarda bulunduğunu söylemek mümkündür.