Muscletech Gainer Nedir
Muscletech Gainer Nedir

Vücut geliştirme sporun alt dallarından biri olarak aynı zamanda günümüzde bireylerin sıklıkla tercih ettiği spor dallarından da biridir. Vücut geliştirme sıkı çalışma, sabır ve devamlılık gerektiren bir spor dalı olarak bilinmekte ve uzun vadede bireylerin istedikleri formda görünüme sahip olmalarını, kas kütlelerini arttırmalarına olanak sağlamaktadır. Bu spor ile uğraşan bireylerin günlük alması gereken belirli miktarlarda protein, amino asit, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Vücudun gelişmesine yönelik destekleyici besinler ile gereken miktarlar alınabilmektedir. Bu takviye gıdalardan biri de muscletech gainer olmakla birlikte, vücut hacminin ve kas kütlesinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Muscletech Gainer Ne İşe Yarar?

Genellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler, kilo almak isteyenler ya da kas kütlesini ve vücut hacmini arttırmak isteyen bireyler muscletech gainer kullanmaktadır. Bunun yanı sıra sporcular istedikleri kilolara ulaşamamaları durumunda ya da protein amino asit gibi maddeleri farklı kaynaklardan temin edilmesi durumunda kullanılmaktadır. Ayrıca hem antrenman öncesi hem de antrenman sonrası kullanılabilmekte olup, antrenman öncesi glikojen depolanmasına yardımcı olur, spor için gereken enerjinin açığa çıkmasını sağlar. Antrenman sorası kullanımda ise toparlanma evresi denilen evrede, vücudun kendine gelmesine yardımcı olur.

Muscletech Gainer Nasıl Kullanılır?

Hem spor öncesi hem de spor sonrası kullanılabilen muscletech gainer enerji artışı sağlamakta veya toparlanmaya yardımcı olmaktadır. Ürün antrenmandan önce kullanılacaksa 45 ya da 1 saat öncesinden yaklaşık 170 gr ya da ileri seviyede farklı ölçüler kullanılarak su ya da süt ile karıştırılarak kullanılmakla birlikte çeşitli şekillerde de tüketimi sağlanabilir. Su miktarı ise 170 gr ürüne göre yaklaşık 430 gr miktarında olmalıdır. Antrenmandan sonra kullanımlarda ise aynı ölçüler geçerli olmakla birlikte yine antrenmandan yaklaşık 1 saat sonra tüketilmesi de tavsiye edilir.