Göbek Eriten Besinler

Göbek Eriten Besinler

Göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerektiğini de biliyorsunuzdur. Ancak bundan daha önemli bir şey varsa o da herhangi bir sağlık sorununa sahip olup olmadığınızın bilinmesidir. Bunun için bir doktora gitmenizde büyük fayda var.
Diyelim ki doktora gittiniz ve herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı doktor tarafından onaylandı. Şimdi, beslenme düzeninizde yapacağınız küçük değişiklikler ile göbek eritme konusunda büyük ilerlemeler yapabileceğiniz bilgilerden faydalanabilirsiniz.
Uzun bir süredir, “Bu göbekten nasıl kurtulacağım?” mı diyorsunuz? Göbeğinize arkadaşlarınız tarafından “balkon” benzetmesi mi yapılıyor? Bu durum sizi oldukça üzüyor olmalı. Herkes başka bir şey söyleyerek kafanızı karıştırıyor, biliyoruz. Bu durumdan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsunuz, biz sizin için göbek eritmenize fayda sağlayacak birkaç besini derledik.

shutterstock_168415052
Sizler için derlediğimiz ve tavsiye ettiğimiz göbek eriten besinler şu şekilde;

  • Zeytinyağı: İçerdiği sağlıklı yağlar acıkmanızı engelleyecek ve kan şekerinizi dengelemenize yardımcı olacaktır. İçerdiği besin öğeleri yağ yakımına yardımcı olabilir.
  • Limonlu su: Sadece limon suyu içmek yerine limonlu su yemeklerden önce kan şekerini dengeler. Hem acıkmayı engeller hem kan şekeri üzerinden olumlu etkileri vardır. Yemeklerden yarım saat önce ve yarım saat olmak üzere bir bardak suyla birlikte sadece 2 – 3 damla limon suyu içebilirsiniz. Bir süre kullandıktan sonra faydasını siz de hissedeceksiniz.
  • Çiğ badem: İçeriğinde kaliteli yağlar, kaliteli karbonhidratlar ve kaliteli proteinler bulunur. Erkeklerde testosteron artışını doğal yoldan sağlayarak yağ yakımını hızlandırır. Kadınlarda ise kan şekerinin dengelenmesine ve yağ hücrelerinin çoğalmasının engellenmesine yardımcı olur.
  • Lor peyniri: Peynirler arasında en doyurucu olan peynir, lor peyniridir. Yemesi zordur ama zeytinyağı ile birlikte tüketildiğinde ekmek yemenizi önlemesi açısından ve kan şekerini dengelemesi yönünden çok faydalıdır. Zeytinyağı ile birlikte tüketilmesi daha kolay ve lezzetlidir. Aynı zamanda içeriğindeki protein oranı önemli ölçüdedir. Patlıcan közlemesi yanında süper bir tercih olacaktır. Bu birliktelik tüketildiğinde ekmek yemek istemeyebilirsiniz.
  • Yumurta beyazı: İçerdiği aminoasitler açısından çok önemli bir besin kaynağıdır. Kalorisi düşüktür ve karbonhidrat oranının da düşük olması sebebiyle kan şekerinin hızlı bir şekilde inip çıkmasını engeller. Göbekteki yağların en önemli nedenleri arasında kan şekerinin hızlı bir şekilde dalgalanması yer almaktadır. Ayrıca tip diyabet ve tip diyabet gibi şeker hastalığı türleri yağların depolanmasına neden olabilir. Yumurta beyazı sağlıklı beslenme listesi içinde diyetisyeniniz veya doktorunuz tarafından uygun görülürse, değerlendirilebilir.

Sizin için seçtiğimiz bu besinleri listenize ekleyebilirsiniz.