En Güvenilir Protein Tozu
En Güvenilir Protein Tozu

Spor yapmak bireylere daha sağlıklı bir yaşam sağlamanın yanı sıra bireylerin daha özgüven sahibi olmalarına da yardımcı olmaktadır. Sporun birçok alt dalı bulunmakla birlikte vücut geliştirme de bunlardan biridir. Özellikle ağırlıklar ile yapılan sporlar ve vücut geliştirme sporu da dahil olmak üzere bireyler beslenmelerine özen göstermeleri, günlük belirli miktarda başta protein olmak üzere karbonhidrat ve yağ alımlarına dikkat etmelidirler. Yapılan spor sonrası kasların desteklenmesi gerekmekte ve gelişimlerinin sağlanması için mutlaka protein alımı belirli bir seviyenin üzerinde olmalıdır. Protein tozları da sporculara bu bakımdan destek sağlamakla beraber günlük protein miktarının çeşitli kaynaklar ile sağlanması bakımından önem kazanmaktadır. İnternetten ya da spor marketlerden temin edilebilen protein tozlarına sitemizden en güvenilir protein tozu olarak kolaylıkla satın alınabilmektedir.

En Güvenilir Protein Tozu Nasıl Olmalıdır?

Protein tozları günlük protein miktarının alınmasında destek olmakla birlikte bireylerin günlük alım miktarları da vücuttaki kas miktarı, kilo gibi değişkenlere göre farklı olabilmektedir. Kilo başına yaklaşık 2 gr protein ihtiyacı bulunmakla birlikte, 80 kiloda olan bir birey için bu oran en ez 120 en fazla da 160 gr olmalıdır. Bu doğrultuda ise en güvenilir protein tozu tercih edilmelidir.

En Güvenilir Protein Tozu Çeşitleri

Spor sonrası kas yapımına destek olma amacı ile tüketilen protein tozlarının farklı birçok çeşidi bulunmaktadır. Besin aralarında tüketilmek amacı ile 10-15 gr protein içeren protein barları, sabah kahvaltıda ya da yine ara öğünlerde tüketilmek için süt ile birlikte tüketilen 30-35 gr protein içeren müsliler bu çeşitlerden sadece bazısıdır. Ayrıca en güvenilir protein tozu sporcular için üretilen özel kiloluk şekilleri ile satılmakta olup, farklı tat çeşitleri de bulunmaktadır.