Bcaa Glutamin
Bcaa Glutamin

Glutaminler vücutta en çok rastlanan aminoasitlerdir. Kas dokusundan plazma ve aslında tükettiğiniz her tür hayvansal ürün için de bu aminoasitten söz etmek mümkündür. Süt, et, yumurta vb. protein kaynaklarında görebileceğiniz glutamin aminoasitlerin yaklaşık olarak %5’ini oluşturmaktadır. Bcaa ise aminoasidin zincir halindeki desteği olarak karşınıza çıkar. Bcaa özellikle yağı olmayan kas kütlesinde artış isteyen beraberinde ise performansını daha da yukarı taşımak isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği ürün grubudur. Bcaa’ların içerisinde Lösin, Valin ve İzolösin yer almaktadır. O halde bu ölçüde karşınıza çıkan Bcaa Glutamin ile ilgili artık bilgi sahibisiniz öyle değil mi?

Bcaa Glutamin İle Kas Gelişiminizi Destekleyebilirsiniz!

Bcaa Glutamin ile ilgili karşınıza birçok ürün çıkmaktadır. Her ürün için birbirinden farklı özelliklerden söz edilebilir. Zira genel olarak bakıldığında vücut tarafından üretilmeyen ancak kas gelişiminde önemli olan aminoasitler olduğu söylenebilir. Bu özelliğinin yanı sıra söz konusu aminoasitler için antrenman sürecinde yıpranmış olan kaslar için iyileşme sağladığı da söylenebilir. Emiliminin yüksek olması ile dikkat çeken aminoasitlerin aktivite sırasında vücuttaki sıvı kaybı düşüşünde önemli ölçüde rol oynadığı da ayrıca bilinmelidir. Bu durum antrenmanlarda daha fazla verim elde edebilmeniz açısından sizlere destek olacaktır. Protein dengesinde koruma görevi gören aminoasitlerin karbonhidrat, yağ ve şeker içermediğinin de altını çizmek gerekir.

Sporcuların Temel Takviye Gıdası: Bcaa Glutamin

Bcaa Glutamin kapsamında ön plana çıkan çeşitlerde birbirinden farklı besin değerleri söz konusu olmaktadır. Özellikle sporcuların temel gıda takviyelerinden biri olan ürün bu ölçüde sıkça tercih edilen ürünlerden de biri olmaktadır. Kana hızlı bir şekilde karışan ürün için her porsiyonunda günlük olarak karşılanması gereken ihtiyaca cevap verdiği bilinmektedir.