Ham bal

Bal, iyileştirici özellikleri ve tatlı tadı ile yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bal sofra şekeri daha tatlı ve sizin için daha iyidir. Mümkünse, yaşadığınız ortamda veya yakınında arıların ürettiği yerel olarak yetiştirilmiş, organik, çiğ bal satın almak en iyisidir. Yaşadığınız bölgeden yiyecek tüketmek, vücudunuzun çevreye uyum sağlaması için gereken bağışıklık sistemini uyarıcı özellikleri içerdiğinden yararlıdır.

Taze, çiğ bal da daha lezzetli ve daha etkilidir. Yerel bağımsız çiftçilerden satın aldığınızda, yerel ekonominize yardımcı olursunuz.

Balın Sağlık Faydaları

İyileşen bir ilaç olarak, çiğ bal birçok sorunu çözebilir. Balın buraya ekleyebileceğimden çok daha fazla yararı var, fakat işte bilmeyebileceğiniz daha ilginç faydalardan bazıları.

Organik, çiğ bal enerji artışı sağlayabilir. Vücudunuzun enerji için ihtiyaç duyduğu karbonhidratların iyi bir kaynağıdır. Birçok kişi dayanıklılığınızı artırabilir ve kas yorgunluğunu azaltacağına inanır.

Bal, sabah rahatsızlığını hafifletmek için harika bir yardımdır – bildirildiğine göre geleneksel soda krakerlerinden bile daha etkilidir.

Bal, boğaz ağrısı, larenjit ve farenjit için iyidir.

Bal ve tarçın, mesane enfeksiyonlarından kurtulma, artrit, üzgün mide ve ağız kokusu gibi birçok alanda yardımcı olabilir. Saç dökülmesini yavaşlatabilmesi bile gerekiyordu.

Ham bal, erkek iktidarsızlığı ve kadın kısırlığı ile ilgili konularda kullanılabilir. Ham bal ile karıştırılan ılık çiğ keçi sütünün sperm sayısını arttırdığına inanılmaktadır.

Diyabetik ülserler için baldan yapılan bir merdivenin, diğer topikal merhemler iyi tolere edilmediğinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Egzamaya, kanserli yaralara veya kanamalı diş etlerine uygulanabilir.

Bal ve elma sirkesi, mide ağrıları, kabızlık ve hatta migren gibi birçok hastalık için kullanılır.

Bal ve limon vücutta işe devam ederek fazladan yağ depolarını değiştirerek düzenli vücut işlevleri için onları kullanılabilir enerjiye dönüştürür. Bal, kolesterol içermez ve bildirilen kolesterol seviyelerini kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir

Ham bal, düşük su içeriğinden dolayı yapışkan bir yapıya sahiptir. Doğal bir koruyucu olarak, kötü bakteri barındırmaz.

Ham bal, hak ettiği çok fazla dikkat çeken olağanüstü bir doğal maddedir. En taze ürünleri alabilmek için organik ürünler için yerel pazarları araştırın. Yerel bağımsız çiftçilerinizi destekleyin; Onları işte kalmalarına yardım etmek kendileri ve yerel ekonomin için iyidir.

Önlemler

Bal botulinum endosporlarının doğal bir varlığını içerir. Bu nedenle, bir yaşın altındaki çocuklar ASLA bal tüketmemelidir. On iki aylık yaştan önce, bir çocuğun bağırsak yolu, balda bulunabilecek Clostridium botulinum’un büyümesini engelleyecek kadar olgun değildir. Bal, her biçimde, bir yaşından küçük bebeklere verilmemelidir.

†Sonuçlar değişebilir. Yapılan bilgi ve açıklamalar eğitim amaçlı olup doktorunuzun tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Gym Market tıbbi tavsiye vermez, reçete etmez veya hastalığı teşhis etmez. Gym Market tarafından ifade edilen görüş ve beslenme önerileri, geleneksel tıbbi hizmetin yerine geçmez. Eğer ciddi bir tıbbi durumunuz veya sağlık endişeniz varsa, doktorunuza görünün.