Balmumu

Balmumu, hayatımızı iyileştirmek için birçok şekilde kullanılabilen inanılmaz bir doğal maddedir. Kullanımları hakkında bir kitap yazılabilir … ve muhtemelen yazılmıştır.

Organik balmumu satın almak çok önemlidir. Organik sertifikalı olmak için, arıların uçma yarıçapı olduğu için kovanın 3 mil içindeki karada kimyasallar kullanılamaz. Bu küçük bir çaba değildir, ancak yağda çözünebilen pestisitler balmumu içinde birikebileceğinden kesinlikle faydalıdır.

Balmumu ne için kullanılır

1. Dudak Balsamı

Bu doğal koruyucu ile kış aylarında dudaklarınızı nemlendirin. Yapması kolaydır, küçük bir çiftli kazana bir miktar balmumu ekleyin ve düşük ateşte eritin. Daha sonra 1 çay kaşığı çiğ bal, 2 ons soğuk preslenmiş organik zeytinyağı ve 2 ons soğuk preslenmiş organik kenevir tohumu yağı ekleyin ve 1 ila 2 dakika karıştırın. Küçük bir lezzet için, yaklaşık 20 damla organik nane yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Ateşten alın ve dudak balsamı tenekelerinde saklayın.

2. Cilt Nemlendirici

Balmumu ile cildinizin doğal nemini koruyun ve sert, kuru ya da çatlamış cildin korunmasına ve onarılmasına yardımcı olmak için antioksidan E vitamini ekleyin. Bir çift kazan içinde 4 ons tatlı organik badem yağı ve 1 ons balmumu eritin. Sıcaktan çıkarın, 2 ons distile su ekleyin ve iyice karıştırın. 10 damla E vitamini yağı ve 10 damla lavanta esansiyel yağı ekleyin ve karışım soğuyuncaya kadar sürekli karıştırın. Bireysel kutulara dökün.

3. Mumlar

Damlama veya zehirli duman olmadan biraz ambiyans oluşturmak balmumu ile kolaydır ve bu mumlar balın tatlı kokusunu verir! Kendi yapman gereken tek şey balmumu çarşafları, fitil, keskin bir bıçak ve güvenli bir kesme yüzeyi.

4. Pişirme

Balmumu, aromalarda kalıplama ve kilitlemede yardımcı olur. Jelly Belly jöle fasulyesi ve Haribo’nun sakızlı ayıları gibi şekerlere eklenir. Ayrıca, evde yapılması gereken gerçek bir muamele olan canelés adı verilen küçük Fransız hamur işlerinin kendine özgü gevrek kabuğunu yaratmakta da kullanılıyor!

5. Kaşıntı Giderici

Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve rakiplere neden olan diğer kaşıntı için mükemmel olan bir merhem yapabilirsiniz. Küçük bir tencerede, 3 çorba kaşığı nohut tozu, 1 çorba kaşığı karakafes gücü ve 1 bardak organik zeytinyağı ile 3 saat pişirin. Süzün, 2 ons balmumu ekleyin ve ayrı ayrı kutulara dökün.

6. Ağrı kesici

Balmumu ağrıları ve ağrıları için etkili bir merhem yapabilir. Küçük bir tencerede, 3 çorba kaşığı civciv otu tozu, 1 çorba kaşığı pelin otu ve 2 pint tatlı zeytinyağı ile 3 saat kaynatın. Süzün, 3 ons balmumu ve 10 damla çay ağacı yağı ekleyin ve teneke kutulara dökün.

7. Bir Çekmeceyi Çıkarın

Eski, güzel bir büronuz varsa, belki de bu çekmecelerin düzgün bir şekilde kaymalarını sağlamakta zorluk çekiyorsunuzdur. Tahta raylara ince bir kat balmumu uygulayın, yeni gibi açılıp kapanacaklar! Aynı teknik, artık düzgün kaymayan kayar cam kapılar üzerinde de çalışacaktır.

8. Sızdırmazlık Zarfları

Parti davetiyelerinizi öne çıkarmak mı istiyorsunuz? Balmumu ile bir mühür oluşturun ve izleniminizi bırakmak için doğru damgayı kullanın.

Yüzeyi sadece organik balmumu için kullanıldığında çizdim. Balmumu kullanımınızı aşağıdaki yorumlarda duymak isterim!

†Sonuçlar değişebilir. Yapılan bilgi ve açıklamalar eğitim amaçlı olup doktorunuzun tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Gym Market tıbbi tavsiye vermez, reçete etmez veya hastalığı teşhis etmez. Gym Market tarafından ifade edilen görüş ve beslenme önerileri, geleneksel tıbbi hizmetin yerine geçmez. Eğer ciddi bir tıbbi durumunuz veya sağlık endişeniz varsa, doktorunuza görünün.