Amino Asit Fiyatları

Aminoasitler proteinlerin yapı taşları olarak vücutta protein üretimine kaynaklık etmektedir. Aminoasitlerin esansiyel olarak ifade edilen ve vücut tarafından üretilemeyen çeşitleri olduğu gibi vücut tarafından üretilen çeşitleri de bulunmaktadır. Kaliteli bir kas dokusuna sahip olmak, kas dokusunu geliştirmek ve yoğun aktivite sonrası oluşan kas yorgunluğunu gidermek için aminoaistler oldukça önemlidir. Bu nedenle vücutta üretilmeyenlerin dışarıdan alınması, vücut tarafından üretilenlerde eksiklik olması halinde de eksiğin tamamlanması gereklidir. Bu amaçla kullanabileceğiniz birçok ürün sitemizde yer almakta olup, ürünün niteliğine göre amino asit fiyatları değişmektedir.

Amino Asit Fiyatları ve Faydaları

Amino asit fiyatları kadar faydaları da dikkatle değerlendirilmesi gereken bir konudur. Sporcular tarafından aminoasit takviyeleri yaygın olarak kullanılmakla birlikte spor yapmayan kişiler için de amino asitler bir ihtiyaç olabilir. Aminoasitler tarafından vücutta çeşitli enzimler salgılanmaktadır ve bu enzimler, ruh halinde iyileşme, motivasyonda artış, uyku düzeninde olumlu değişim gibi birçok fizyolojik katkı sağlamaktadır. Aminoasit desteği, vücutta yağ yakımını desteklemektedir. Bir başka etki ise bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Ayrıca aminoasitler, sinir sistemini koruyan, kas kaybını önleyen ve egzersiz performansını artıran maddelerdir.

Amino Asit Fiyatları ve Çeşitleri

Aminoasitlerin tek bir formu ya da çeşidi bulunmadığından amino asit fiyatları değişiklik göstermektedir. Protein tozuna kıyasla daha hızlı sindirildiği ve kas gelişiminde daha etkili olduğu için tercih edilen aminoasit takviyeleri tablet formunda kullanılabildiği gibi sıvı ya da toz olarak da kullanılabilmektedir. Tablet şeklinde olanlar yutması zor olmakla birlikte fiyat olarak uygundur. Toz olanlar su ile karıştırılarak tüketilmektedir ve tadı iyi olmadığı için kullanmak kolay değildir. Bununla birlikte kana hızlı karışır. Sıvı olanlar ise aromalarla tatlandırıldığı için tüketilmesi toza kıyasla daha kolaydır.