Kreatin Monohidrat

Kreatin Monohidrat sporcular tarafından direncin yükselmesine yardımcı olması için kullanılan ürünlerden biridir. Kreatin ne kadar saf olursa etkisi de o kadar olmaktadır. Kreatin hayvansal yiyeceklerde az miktarda bulunmaktadır. Amino asitler aracılığıyla böbreklerde ve karaciğerde üretilebilmektedir. Ayrıca kreatin protein sentezini desteklemeye yardımcı olur. Böylece kas büyümesi desteklenir. Kreatin monohidrat bir kreatin molekülüne su molekülünün bağlamasıyla elde edilen kreatin türlerindendir. Kreatin monohidrat kuvveti arttırır. Yaptığınız setinizde tekrar sayısını arttırmanızı sağlar. Kreatin monohidrat spor sırasında tüm hareketlerinizde eforun artmasını sağlar. Spor sonrasında ise kas tamirini hızlandırmaktadır.

Kreatin Monohidrat Ne İşe Yarar?

Kreatin Monohidrat sporcuların sık sık tercih ettiği üründür. Küçük moleküller halinde düzenlenmiştir. Ürünlerimiz en saf kreatin oranına sahiptir ve özellikle profesyonel sporcular tarafından ilgi görmektedir. Vücutta kreatin pankreas, böbrek ve  karaciğerde bulunan glisin, L metiyonin ve L arjinin aminoasitleri tarafından üretilmektedir. İskelet kaslarında depolanan kreatin kaslarda oluşan enerji ihtiyacına göre salgılanmaktadır. Böylece performansını arttırmak isteyen sporcular için gıda takviyesi olarak alınır. Kreatin önerilen şekilde kullanıldığında oldukça güvenilirdir ve besin destek ürünleri arasında oldukça önemlidir. Kuvvet, patlayıcı güç, yağsız kas kütlesi artışında oldukça etkilidir. Kreatin monohidrat kas lifi boyunu arttırır, kas kütlesini arttırır, dayanıklılığı ve gücü arttırır. Ürün kasların sinir sistemini korumaktadır ve kemik rejenerasyonunu arttırır.

Kreatin Monohidrat Kullanım Şekli

Kreatin Monohidrat kullanımı 2 evreden oluşmaktadır. Bu evreler yükleme ve korumadır. Yükleme evresinde ölçü miktarı arttırılarak alınır. Koruma evresinde ise doyuma ulaşan kasların korunması için normal ölçüde alınması gerekmektedir. Antrenman öncesi ve sonrasında kullanılabilir. Yüksek karbonhidratlı öğünle beraber alınması tavsiye edilir. En kaliteli ve ekonomik ürünlerimiz için bize danışabilirsiniz.