hardline

Sporcular yaşantılarında diğer insanlara göre her şeyleri ile farklı olması gereken kişilerdir. Özellikle ağır spor yapan kas geliştiriciler gibi kişiler için beslenme çok daha farklı olmak zorundadır. Bu tarz sporcular için günlük olarak yapılan faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve vücudun sağlıklı şekilde kalabilmesi için farklı beslenme sistemleri bulunmaktadır. Beslenme sistemleri içerisinde önemli bir yerde protein tozları bulunmaktadır. Hardline protein tozu ürünlerinin en önemli etkisi spor anında hasar gören kasların tekrar eski haline gelebilmesini hızlandırmaktadır. Kasların temel taşını oluşturan protein ile bu işlem kolay şekilde sağlanmaktadır.

Hardline Protein Tozu Çeşitleri

Hardline protein tozu çeşitlerinde genel olarak Whey proteini kullanılmaktadır. Whey proteini peynirin mayalanması sürecinde oluşan özel bir protein çeşidi olup işlenerek daha etkili hale getirilmektedir. Whey proteini sporcular için en çok tercih edilen çeşit olarak görülmektedir. Sindiriminin kolay olması sayesinde mideyi yormamaktadır. Kas oluşumunu hızlandırması ile birlikte etkili şekilde kullanılabilmektedir. Kasların toparlanmasını sağlamak, kas oluşumunu hızlandırmak ile birlikte bağışıklık sistemini güçlendiren whey proteini daha güçlü sporcu bünyelerinin oluşmasını sağlamaktadır. Whey proteini zayıflama noktasında da etkili bir üründür. Çok fazla tercih edilmemekle birlikte kazein protein tozu çeşitleri de bulunmaktadır. Ancak bu ürünler spor yapmayan kişiler için daha uygun olarak görülmektedir.

Hardline Protein Tozu İçerikleri ve Kullanımları

Hardline protein tozu ürünlerinde içerikler çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Ancak genel olarak içerisinde kreatin, glutamin ve taurin gibi amino asit çeşitleri bulunmaktadır. Vücudun yağ, karbonhidrat, protein, vitamin ve kalsiyum ihtiyacını karşılayacak içeriklere sahiptir. Protein tozları için kullanım önerisi genelde antrenmandan yarım saat önce alınması şeklindedir. Ölçek şeklinde belirtilen miktarları su ya da az yağlı süt ile karıştırarak kullanılabilir.