amino asit çeşitleri

Sporcu besinleri tüm dünya ile birlikte ülkemizde de vücut sporlarıyla ilgilenenlerin, vücudunu şekillendirmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Yapılan spora ve kişinin vücut yapısına, besin değerlerine göre değişen sporcu besinleri çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. İşte amino asit çeşitleri bunlardan birisidir. Dünya genelinde çeşitli firmaların ürettikleri farklı özelliklerde amino asit ürünleri vardır. Bunlar hemen herkesin ihtiyacını karşılayacak nitelikteyken farklı damak tatlarına da hitap eder zenginliktedir. Her bir ürünün özellikleri ve kullanım talimatları farklı olduğu için kullanıcıların öncelikle ihtiyaçlarına özel amino asit ürünü tercih etmeleri gerekir.

Amino Asit Çeşitleri ve Ürün Seçiminin Önemi

Firmamız tüm dünyada saygınlık kazanmış markaların amino asit çeşitleri ve ürünlerini tercihe sunuyor. Sizlerde doğru kullanım, uygun miktar ve doğru ürün seçimi ile gerekli takviyeyi vücudunuza yapabilirsiniz. Alacağınız amino asit ile vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilir, antrenmanlarda ve spor esnasında daha dinamik olabilirsiniz.

Hap, Toz ve Sıvı Amino Asit Çeşitleri

Amino asit çeşitleri her kullanım ve ihtiyaç için özel olarak üretilirler.

  • En çok tercih edilen amino asit çeşidi hap şeklinde olanlardır. Fakat hap amino asit çeşitlerinde marka ve ürün tercihi oldukça önemlidir. Çünkü bazı markaların amino asit hapları biraz büyük olabilmekte, yutma esnasında bazı kişiler zorlanabilmektedir. Bunun yanında kullanım pratikliği bakımından en çok tercih edilen türlerdir.
  • İkinci amino asit çeşidi, toz olanlardır. Toz amino asitler su ile karıştırılarak tüketilir. Hazırlama zahmeti, kokusu ve tadı dolayısıyla çoğu kişi tedirgin yaklaşır.
  • Üçüncü olarak ise sıvı amino asitler gelir. Sıvı amino asitlerin kullanımı kolay olduğu gibi kana karışımı ve vücudun gerekli takviyeyi alması da son derece hızlıdır.

Firmamız bütün amino asit çeşitlerini farklı marka, farklı fiyat ve gramajlarda tercihe sunmaktadır.