Termojenik yağ yakıcı, içeriğindeki gıda bileşenleri sayesinde vücut metabolizmasını hızlandırarak yağ yakan bir supplementtir. Termojenikler, ECA (efedrin, kafein ve asprin) stack de denen ve vücuda alındığında metabolizmayı hareketlendirerek ısıyı artıran ve bu şekilde yağların yakılmasını sağlayan ürünlerdir. Termojenik yağ yakıcı kullanan kişi, içeriğindeki termojenikler sayesinde spor yapmasa bile olduğu yerde yağ yakmaya başlar. Bu özelliği nedeniyle termojenik yağ yakıcı, özellikle aşırı kilolarından kurtulmak isteyen şişman kişiler için ideal bir üründür. Definasyon evresindeki profesyonel ve amatör sporcuların da en çok kullandığı supplementlerden biri olan termojenik yağ yakıcı; Guaran ekstresi, turunç özü, L-Tyrosine, cafein, yeşil çay ekstresi gibi zengin termojenikler içerir.

 

Sporcu Gıdaları Nasıl Olmalıdır?

Sporcu gıdaları, çeşitli sportif aktiviteler yapan sporcuların besin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ve üretilen ürünlerdir. Sporcu Gıdaları, Sporcu Gıdaları Tebliği’ne göre protein miktarı yüksek ürünler, karbonhidrat miktarı yüksek ürünler ve spor içecekleri grubundaki ürünler olmak üzere üç grupta toplanmaktadır. Karbonhidrat miktarı yüksek ürünler daha çok antrenmana başlamadan önceki enerji depolama görevini görürken, protein oranı yüksek ürünler,  sporcunun protein ihtiyacını karşılamak ve protein dengesini ideal düzeyde tutmak için üretilen ürünlerdir. İçecek grubundaki ürünler ise, spor yaparken kaybedilen elektrolit ve sıvıyı tamamlamak için kullanılan ürünlerdir.

Premium Whey Kalitesi

Dünya supplement sektörünün en tanınmış markası olan Weider’ın ürettiği premium whey protein, piyasada fiyat olarak en yüksek ama en kaliteli protein tozlarından biri olarak bilinmektedir. Sabahları ve antrenman sonralarında tüketilen premium whey protein, yüzde 20 oranında izole, yüzde 60 oranında ise konsantre whey proteinden oluşur. Kas geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör bütün sporcuların arasında çok kullanılan ürünlerden biridir.