Mass Gainer Nedir?

Şehir hayatının rutin temposu içerisinde pek çok kişi kilo almakta ve kas dokusu zayıflamaktadır. Bu noktada özellikle spor salonlarına giden pek çok kişinin en büyük problemi rutin hayatın az temposundan bir anda yoğun tempoya geçememektir. Üstelik ağırlıklarla beraber spor yapmak vücuttaki kas dokuda yırtılma ve kas yıkımı dediğimiz pek çok probleme de neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka vücuttaki kas dokusunun tekrar canlanabilmesi için takviye gıdaların alınması gerekmektedir. Mass gainer nedir diyerek kurumumuzun ürün kataloğuna bakan pek çok kişi spor sırasındaki kas yıkımını önleyebilmek için bu ürüne yönelmektedir.

Mass Gainer Nedir Faydaları Nelerdir?

Sadece sporcular için değil gün içerisinde yoğun tempoda çalışmak zorunda olan pek çok kişi için de yaşanmakta olan en büyük sorunların başında vücudun tempoya eşlik edememesi gelmektedir. Bu gibi durumlarla başa çıkabilmek için mass gainer nedir diyerek kurumumuzla iletişime geçen bütün müşterilerimiz duydukları memnuniyeti dile getirmektedir. Çünkü mass gainer protein ve karbonhidrat takviyesini bünyesinde barındıran ve tamamen doğal bir şekilde üretilmiş olan takviye gıdadır. Spordan önce alındığında mass gainer spor sırasındaki ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılarken kas kütlesinin de çok kısa bir süre içerisinde artmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda spordan sonra oluşan yorgunluğu gidermek, kas yıkımını önlemek için de son derece idealdir.

Mass Gainer Nedir Nasıl Kullanılır?

Yukarıda mass gainer nedir sorusuna yanıt verdikten sonra kullanım şeklinden bahsetmemiz gerekiyor. Oldukça pratik olan mass gainer protein bazlı olduğundan dolayı sütle karıştırılarak tüketilmesi daha doğru olacaktır. Bir porsiyon mass gainer gün içerisinde 1 veya 3 servis olarak alınabilir. Bu şekilde alımlarda vücudun kas kütlesi kısa sürede artarken spor sırasında veya yoğun iş temposunda ihtiyaç duyulan enerji de takviye edilecektir.