Organik çiğ elma sirkesi (ACV) organik olarak yetiştirilmiş elmadan yapılır ve faydalı bileşenlerinin çoğunu korur çünkü organik çiğ elma sirkesi pastörize edilmemiştir. Organik çiğ elma sirkesi, enzimler ve onu besleyici bir güç merkezi yapan, hayat veren besinler ürettiği iki fermantasyon işlemine tabi tutulur.

Organik Çiğ Elma Sirkesinin Faydaları

Mide ekşimesi için doğal bir çare olarak kullanılmıştır. [1] Bir yemekten sonra, dört ons saf suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı organik çiğ elma sirkesi içilir.
Bağırsak hareketi düzenliliğini teşvik edebilir, böylece toksinler vücuttan daha hızlı bir şekilde çıkarılabilir.
Daha yumuşak bir doku ve görünüm elde etmek için cilt koşullarını ve lekeleri temizlemeye yardımcı olur.
Eklem sertliği ve rahatsızlığa yardımcı olabilir.
Yağları parçalara ayırır, böylece vücudunuz depolamak yerine bunları kullanabilir. Bu nedenle, birçok diyet rejimde organik çiğ elma sirkesi içerir. [2]
Arizona Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından organik çiğ elma sirkesi üzerinde küçük ölçekli bir çalışma yapıldı ve Diyabet Bakım’da yayınlandı. Organik çiğ elma sirkesinin glikoz seviyesini azaltmaya yardımcı olduğu bildirilmiştir. [3]
Organik çiğ elma sirkesi evcil hayvanlar için bile güvenlidir. Pireleri kontrol etmek ve sağlıklı, parlak bir ceketi teşvik etmek için kullanılmıştır. [4]

Çiğ Elma Sirkesi Ne Yapabilir?

Organik çiğ elma sirkesi içindeki faydalı bileşenler, daha iyi ve enerjik görünmemize ve hissetmemize yardımcı olacak gücü verir. Organik çiğ elma sirkesi içerisindeki faydalı bileşenlerden bazıları şunlardır:

Potasyum, sağlıklı dişleri, saçı ve sinüsleri destekler. [5]
Pektin kan basıncını düzenler ve normal kolesterolü teşvik eder. [6]
Malik asit zararlı organizmalara karşı dirençlidir. [7]
Kalsiyum güçlü kemik ve dişleri destekler.
Kül uygun pH seviyelerini ve sağlıklı bir alkali durumu teşvik eder.
Asetik asit, genellikle yemeklerden sonra oluşan glikoz yükselmelerini engelleyebilecek nişastanın sindirimini yavaşlatır.

Elma Sirkesi ve Çiğ Elma Sirkesi Arasındaki Farklar


Berrak sirke, organik çiğ elma sirkesinin faydalarından hiçbirine sahip değildir. İşleme sürecinde, faydalı olan her şeyden sıyrılır ve canlı yerine ölü olduğundan sağlığınıza zarar verebilir.

Sadece organik çiğ elma sirkesi sirkeyi bu kadar faydalı kılan “sirke anası” na sahiptir. “Sirke annesi”, yaşayan besinlerden ve bakterilerden oluşur. Şişenin dibine yerleştiğini görebilirsiniz. Tüm sağlıklı bileşenleri içerdiğinden, dökmeden önce şişeyi iyice çalkaladığınızdan emin olun.

Çiğ Elma Sirkesini Nasıl Kullanırım?


Organik çiğ elma sirkesini organik balla karıştırmak (başka bir güç kaynağı süper gıda) birçok sağlık yararı sağlayan lezzetli bir muamele üretir. [9] Hızlı enerji için harika bir içecek. Büyük bir sürahide birleştirin:

2 çorba kaşığı organik çiğ elma sirkesi
1 galon arıtılmış su
Tat vermek için çiğ, yerel olarak hasat edilmiş bal
Ham bal tadı mükemmeldir, enerji seviyelerini destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve çok daha fazlası. [10]

Ayrıca organik çiğ elma sirkesini tablet veya kapsül şeklinde de bulabilirsiniz. Bu kaynakları önermiyorum çünkü bunlar kurutulmuş ve sıvı gibi canlı değiller.

Organik çiğ elma sirkesi güçlüdür, tüketmeden önce suyla seyreltin. 32 ons suya bir çorba kaşığı genel sağlık tonik yapmak için iyi bir orandır.

Senin Hikayen
Elma sirkesi kullanıyor musunuz? Size ne gibi faydalar sağlar? Aşağıya bir yorum bırakın ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

†Sonuçlar değişebilir. Yapılan bilgi ve açıklamalar eğitim amaçlı olup doktorunuzun tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Gym Market tıbbi tavsiye vermez, reçete etmez veya hastalığı teşhis etmez. Gym Market tarafından ifade edilen görüş ve beslenme önerileri, geleneksel tıbbi hizmetin yerine geçmez. Eğer ciddi bir tıbbi durumunuz veya sağlık endişeniz varsa, doktorunuza görünün.