kilo aldırıcı ürünler zararlı mı

Kilo çoğumuzun başının belasıdır, olsa bir dert, olmasa ayrı bir derttir. Evet, pek çoğunuzun olmasa niye dert olsun dediğini duyar gibiyiz. Fakat sayıları kilo vermeye çalışanlara oranla daha az da olsa, boyuna göre fazla zayıf olan insanlar da sağlıklı kilo alabilmenin derdindedir. İşte bu noktada insanların aklına kilo aldırıcı ürünler zararlı mı sorusu ister istemez geliyor; çünkü bilindiği üzere kilo verdirici haplar yüzünden maalesef haberlerde hayatını kaybeden insanlarla bile karşılaşıyoruz. Peki, tersi için yani kilo aldırıcıların zararı olup olmadığı hakkında neler söylenebilir? Bu yazımızda sizi bu konuda kısaca aydınlatmaya çalışacağız.

Kilo Aldırıcı Ürünler Zararlı mı Şüphesinin Kaynağı Nedir?

Az önce bahsettiğimiz gibi, özellikle kilo verdirici birtakım haplarla ilgili çıkan olumsuz haberler yüzünden insanlar bu tür hap veya gıda takviyelerine haklı olarak kuşkuyla bakmaya başlamıştır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, insanlara zarar veren bu tür hapların Sağlık Bakanlığı’nın onayını almamış, insanları sahte ürünlere teşvik eden reklamlarla piyasada dolaşan ürünler oldukları gerçeğidir. Bunun dışında, kilo aldırıcı ürünler zararlı mı diye sorduğumuzda özellikle iki temel noktayı gözden kaçırmamalıyız:

  • Gıda takviyesi niteliğinde olan bu ürünler doktor veya diyetisyen kontrolünde alınıyorlar mı?
  • İkincisi, bu ürünler Sağlık Bakanlığı onaylı mı?

Gym Market olarak size sattığımız ürünlerin hepsinin Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş olanlar olduklarının garantisini veriyoruz.

Vücut Geliştirme Sporu Yapanlar Açısından Kilo Aldırıcı Ürünler Zararlı Mı?

Yukarıda aşırı zayıflıktan dolayı kilo almak isteyenlerden bahsettik; ama kilo aldırıcı ürünler zararlı mı diye merak eden sadece onlar değildir. Fitness merkezlerine aşina olanların çok iyi bildiği üzere, vücut geliştirme sporuyla uğraşan ve kas yaparken buna uygun şekilde kilo almak isteyen sporcuların pek çoğu kilo aldırıcı toz veya gıda takviyelerini kullanmaktadırlar. Gym Market olarak bu sporu yapan kişilere tavsiyemiz, Sağlık Bakanlığı’nın onayını almış ürünleri almaları ve çok çabuk kas yapma uğraşı içinde bu ürünleri gereğinden fazla kullanmamalarıdır.