Sporcu Besinleri Doğal
Sporcu Besinleri Doğal

Sporcular hayatlarında pek çok noktaya dikkat etmeleri gereken kişilerdir. Yaptıkları antrenmanların sonucunu en iyi şekilde alabilmek için beslenme ve benzeri konuları hafife almadan özel şekilde beslenmeleri gerekmektedir. Özellikle vücut geliştirme gibi ağır sporlar ile uğraşan kişiler antrenmanlar için gerekli olan enerjiyi sağlamak ve antrenman sonrasında kas kütlesinin toparlanmasını sağlamak için özel besinlere ihtiyaç duyar. Sporcu besinleri olarak bilinen besin takviyeleri ile bu işlemler desteklenebilir. Ancak sporcu gıdalarının birçoğu doğal olmayan takviyeler içermektedir. Sporcu besinleri doğal ürünler ile beslenen kişilere çok uygun olmayabilir. Bu noktada tamamen doğal ürünleri tercih etmek isteyenlerin sayısı hiçte az değildir.

Sporcu Besinleri Doğal Gıda Takviye Seçenekleri

Sporcu besinleri doğal gıda seçeneklerini tercih edenler için kreatin önemli bir yer tutar. Kreatin temel olarak insan bedeninde üretilen bir kimyasal maddedir. Ancak yoğun şekilde antrenman yapan kişiler için vücudun ürettiği miktar yeterli olmamaktadır. Kas kütlesinin korunması ve antrenman için gerekli olan enerjinin sağlanması için dışarıdan takviye kreatin alınması tavsiye edilir. Sporcuların performans arttırmak amacı ile kullandıkları kreatin seçenekleri çok geniş ürün seçenekleri ile sunulmaktadır. Bu ürünlerin doğal içerikli olanları tercih edilerek sağlıklı gelişim sağlanmış olur. Buna ek olarak içerisinde çinko ve omega 3 gibi mineral ve yağ asidi bulunduran gıdalar doğal gıda takviyeleri olarak değerlendirilebilir.

Sporcu Besinleri Doğal Karışımlar

Sporcu besinleri doğal ürünleri tercih edenler için farklı karışımlar da bulunmaktadır. Tamamen doğal olarak elde edilen ürünlerden elde edilen karışımlar daha sağlıklı olarak değerlendirilir. Bal, polen, propolis, arı sütü, kinoa ve kinoa unu, chia tohumu ve bunlardan elde edilen karışımlar sporcuların ihtiyacı olduğu vitamin, mineral ve enerjiyi sağlayabilmektedir.