% 90 doymuş bir yağ olmasına rağmen, organik hindistancevizi yağı, sağlığınızı birçok yönden iyileştirebilecek orta zincirli yağ asitleri (MCFA’lar) içerir. Diyetinize ekleyebileceğiniz en iyi yağ seçeneklerinden biri organik bakire hindistan cevizi yağıdır. Evet, hindistancevizi yağı.

Her şeyden önce, organik hindistancevizi yağı ile pişirmek çok kararlıdır, çünkü ısıya zarar vermeden yüksek sıcaklıklara dayanır. Yemeklik yağınızı organik hindistancevizi yağına geçirirseniz, sağlığınızı derhal iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Dahası, MCFA’ları hindistancevizi yağında kolayca sindirebilirsiniz. Yani sisteminizde diğer yağlardan çok daha kolay. Ayrıca, bu çalışkan yağ asitleri vücudunuzda yağ olarak depolanmak yerine derhal enerjiye dönüştürülür. Genel olarak, MCFA’lar, herhangi bir kilo kaybı programına çok yardımcı olan metabolizmanızı güçlendirir.

Fonksiyonel bir gıda olarak kabul edildiğinde, organik hindistancevizi yağı şimdi tıp topluluğu tarafından bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklara karşı güçlü bir araç olarak kabul edilmektedir. Bu alandaki etkinliği konusunda birçok çalışma yapılmıştır ve saf organik virgin hindistan cevizi yağının inanılmaz besinsel değeri ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır.

Organik hindistancevizi yağı oldukça besleyicidir ve laurik asit denilen üstün bir hastalıkla mücadele yağ asidi içerir. Ayrıca lif, vitamin ve mineral bakımından da zengindir.

Almak için en iyi tür organik ham işlenmemiş ekstra sızma hindistan cevizi yağı. Bu, ürününüzün rafine edilmemiş, USDA standartlarına göre organik sertifikalı ve ilave kimyasallar veya genetiği değiştirilmiş katkı maddeleri içermediğinden emin olmanızı sağlar.

Ayrıca organik hindistancevizi yağınızın sadece taze hindistancevizlerinden yapıldığını ve oda sıcaklığında katı olduğunu da bileceksiniz. Filipinler, dünyanın en büyük organik hindistancevizi yağı ihracatçısı.

Organik Hindistan Cevizi Yağı’nın 10 Faydası

1. sağlıklı ve ince tutmak

Bu harika yağ ile kilonuzu kontrol altında tutmak için metabolizmanızı artırmaya ve düzenlemeye yardımcı olabilirsiniz.

2. Bağışıklık Sisteminizi Destekleyin

Organik hindistancevizi yağı, bağışıklık destekleyici besin maddesi olan laurik asit ile reçel doludur.

3. Kalp Sağlığını Teşvik Edin

Kalbinize iyi gelen sağlıklı yağlarla dolu organik hindistan cevizi yağı günlük diyetinize mükemmel bir katkı sağlar.

4. Size Anında Enerji Verin

Organik hindistancevizi yağı, daha az yorgun hissetmenize yardımcı olabilir ve metabolizmanızı uyararak daha az uykuya ihtiyaç duyar. Ayrıca atletik performansı da artırabilir.

5. Sağlıklı Tiroid Fonksiyonunu Destekleyin

Organik hindistancevizi yağı, enerji sağlayan, cildinizin ve metabolizma sağlığınızı destekleyen ve ruh halinizi dengede tutan bu önemli bezin etkinliğini ve düzgün çalışmasını teşvik etmeye yardımcı olur.

6. Cildinizin Genç, Pürüzsüz ve Sağlıklı Görünmesini Sağlamaya Yardımcı Olun

Organik bakire hindistancevizi yağının bir losyon olarak kullanılması, cildinizin, saçınızın ve tırnaklarınızın elastikiyetini de artıran nemlendirici ve pürüzsüzleştirici etkileri nedeniyle geliştirmeye yardımcı olacaktır.

7. Hücre yenilenmesini arttırın

Metabolik hızınız arttığında, hücre yenilenme süreciniz de hızlanır. Bu, vücudunuzun eski hücreleri daha yeni, daha sağlıklı hücrelerle daha hızlı bir şekilde değiştireceği anlamına gelir.

8. Anti-Viral, Anti-Mantar ve Anti-Bakteriyel Aktivitenin Teşvik Edilmesi

Laurik asitle iç içe olan organik hindistancevizi yağı, mantar, bakteri ve influenza, uçuk ve diğer hastalıklara neden olan virüsleri azaltabilecek bol miktarda doğal maddeye sahiptir.

9. İnsülin Sekresyonunu Geliştirin

Bu, semptomları hafifletmeye ve diyabetle ilişkili sağlık risklerini azaltmaya yardımcı olabilecek insülin çıkışını dengelemek için glikozun daha iyi kullanılmasına yardımcı olur.

10. Vücudunuzu Hastalıktan Koruyun

Organik hindistancevizi yağı vücudunuzun hücreye zarar veren serbest radikallerden korunmasına yardımcı olabilir.

†Sonuçlar değişebilir. Yapılan bilgi ve açıklamalar eğitim amaçlı olup doktorunuzun tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Gym Market tıbbi tavsiye vermez, reçete etmez veya hastalığı teşhis etmez. Gym Market tarafından ifade edilen görüş ve beslenme önerileri, geleneksel tıbbi hizmetin yerine geçmez. Eğer ciddi bir tıbbi durumunuz veya sağlık endişeniz varsa, doktorunuza görünün.