Hardline L Carnitine

Spor yapan kişiler için beslenme çok önemli bir unsurdur. Sporcuların gereken enerjiyi alması ve yapılan spor sonucu kas kitlesinin azalmasının engellenmesi amacı ile beslenmeye önem vermeleri gerekmektedir. Tek başına yenilen yiyecekler bu konuda yeterli gelmediği için besin takviyesi mutlaka alınmalıdır. Besin takviyeleri arasında Hardline L – Carnitine çeşitleri de bulunmaktadır. Karnitin insan bedeninde normal şekillerde üretilmekte olan bir aminoasit çeşididir. En önemli etkisi olarak yağların yakılarak enerjiye dönüşmesini sağlaması görülmektedir. İnsan bedeni kendisi ürettiği gibi dışarıdan gıda takviyesi olarak da alınabilmektedir.

Hardline L – Carnitine Özellikleri Nelerdir?

Hardline L – Carnitine sporcular ve özellikle ağır sporları ile uğraşanlar için tavsiye edilen bir gıda takviyesi çeşididir. İnsan bedeninde üretilmekte olan karnitin seviyesi sporcular için yeterli olmadığından dolayı dışarıdan takviye edilmektedir. Karnitin takviyesi sporcuların çalışma kapasitesini arttırıcı etkide bulunmaktadır. Yoğun çalışan sporcular için enerji desteği sağlamaktadır. Yağ yakma konusunda sağladığı destekle birlikte kas hücrelerinin değil de yağ hücrelerinin yakılmasını sağlamaktadır. Özellikle iç organlar ve çevresinde biriken yağların yakılmasında etkili olmaktadır. Sporcular için sağladığı enerji ile yorgunluğu azaltarak daha yoğun çalışılabilmesini sağlar.

Hardline L – Carnitine İçerikleri ve Kullanımı

Hardline L – Carnitine ve diğer karnitin çeşitleri farklı içerikler ile üretilmektedir. Gıda takviyesi olan karnitin çeşitleri, içecek, tablet ya da kapsül şeklinde olabilmektedir. Bu çeşitlerin her biri farklı içeriklere sahiptir. Karnitin ile birlikte etkili olan kafein sebebi ile birçoğunda kafein içerikte bulunmaktadır. Yüksek miktarda karnitin içermesi ile bu gıda takviyeleri etkili olmaktadır. Zayıflatıcı, yağ yakıcı ve enerji verici etkisini göstermesi için mutlaka antrenmandan önce tüketilmelidir. Tek başına ürünlerin tüketilmesi etki etmeyecektir. Antrenmandan yarım saat önce alınması etkisini göstermesi açısından yeterli olacaktır.