Glutamin

En İyi Glutamin

Kas dokularında yoğun olarak bulunan glutamin en çok hayvansal ürünlerde bulunmaktadırAmino asit olan glutamin parçalanarak amonyak moleküllerini içerir nitrojen ile birleşerek insan vücudunda En  İyi Glutamin üretilmiş olurGlutamin sinirlerin arasında iletime vs. durumlarda önemli ölçüde etki etmektedirİnsan vücudunda glutaminin ana kullanıcısı böbreklerdirYapılan araştırmalarda glutaminin hiç bir yan etkisi bulunmamaktadırKullanım esnasında üzüm suyu portakal suyu gibi içecekler ile alınması daha da sağlıklıdır.

Glutamin Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir

İnanılmaz derecede faydalı olan glutamine büyüme hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Ayrıca En İyi Glutamin beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadırDaha da önemlisi vücudun tümüne özellikle de kas liflerinin taşınmasında çok etkilidirDüzenli bir şekilde kullanıldığında kasların yapılanmasını ve enerjiyi arttırmaktadırSporcular vücut gelişimi için kasların ve kemiklerin  yapısını korumak için glutamin kullanmaktadırlar.  Kasların yıkımını güçsüzlüğünü önlemek için glutamin kullanmak büyük fayda sağlamaktadırBağışıklık sisteminde hücreler enerji kaynağı olarak ilk önce glutamin kullanmaktadırBu nedenle hastalığa vücudu meyilli olan kişilerin iyileşme süresini hızlandırmak için düzenli olarak glutamin alması çok önemlidir.Son zamanlarda en çok sporcular kullandığı için hemen hemen her sporcunun yanında bulunmaktadır.

Kullanım Zamanı Nedir Ne Zaman Kullanılır

Vücudun glutamin seviyesi azaldığı zaman En İyi Glutamin desteği mutlaka alınmalıdır. En düşük olduğu zamanlar egzersiz yaptıktan sonradırBu nedenle egzersiz yapıldıktan hemen sonra mutlaka alınmalıdırKasların iyileşme süresini hızlandırmasına yardımcı olmaktadırKendine özel belirli bir tadı olmayan glutamin  yatmadan önce kullanılmasında da fayda vardırÇünkü   büyüme hormonlarının seviyesini yükseltmektedirAyrıca sabahları da kullanmak kaslar için çok faydalıdırSon yıllarda yapılan araştırmalara göre kasların erimesini önleme büyüme hormonlarının artması kas hücrelerinin iyileşmesinde glutamin   oldukça önemli olduğu saptanmıştırNormal şartlarda insan vücudu yeteri kadar glutamin  üretmektedirFakat grip nezle ciltte oluşan yanıklar ve ameliyat gibi istenmeyen rahatsızlıklarda glutamin vücutta hızlı bir şekilde tükenmektedirBunların yanı sıra  yoğun bir şekilde yapılan egzersizlerdirGlutamin günde iki kez olmak üzere sabah ve akşam kullanılması önerilmektedir.

 

3 YORUMLAR

  1. […] En iyi glutamin tavsiyesi multipower L-glutamine, universal glutamine, musclepharm glatamine, SCI-MX L- Glutamine ve daha birçok ürünümüz ekonomik fiyatlara sizleri bekliyor. Ancak doğru kullanım sağlayarak ürünlerin yan etkilerine dikkat etmelisiniz. Şizofreni, karaciğer rahatsızlıkları, mani gibi hastalıkları olan kişilerin tedavilerinde sorun olabileceğinden ürünler önerilmemektedir. Yeterli doz kullanımı oldukça önemlidir. 2 veya 3 doz takviyeler spor yapanlara önerilir. Yeterli miktarda alındığında zararı bulunmayan ürünleri ölçülerine uygun biçimde tüketmeniz gerekmektedir. […]

Comments are closed.